Menu
Facebook | FanPage
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy PROMYK
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPINAKER
SPINAKER - Szkoła Ćwiczeń
Szkoła Branżowa I Stopnia z Oddziałami Integracyjnymi SPINAKER
Licea Ogólnokształcące ATS
Policealne Szkoły dla Dorosłych ATS, ATSA i ATSM
Szkoła Przysposabiająca Do Pracy SPINAKER
Specjalny Ośrodek Wychowawczy SPINAKER
Zakład Leczniczy SPINAKER Centrum Medyczne w Grudziądzu
Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe
Centrum Diagnozy i Rehabilitacji SPINAKER
Projekty dofinansowane z innych zewnętrznych źródeł finansowania
Projekty dofinansowane z EFS i EFRR
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna SPINAKER z Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu
Niepubliczny Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli EDU SPINAKER w Grudziądzu
SPINAKER dla Niepełnosprawnych Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna on-line
PFRON on-line
Przedszkola i żłobki
Przetargi | Zapytania Ofertowe | Inne
Efektywni w Spinakerze - edycja III
Stowarzyszenie SPINAKER
Niepełnosprawność
Harcerstwo
Platforma e-Learningowa
Działalność społeczna / Sport
Sport Na Zdrowie II - etap 1
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PFRON
Sport Na Zdrowie II - etap 1
O projekcie
Kierunek pomocy 2: zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych
Nazwa zadania/zdań których dotyczy projekt
Typ projektu 5: Treningi sportowe realizowane w sposób ciągły lub cykliczny
Zadanie 5 (§ 1 pkt 5 rozporządzenia), pn. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:
a) mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych;
b) rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną;
c) usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Cel projektu:
Zwiększenie samodzielności 300 osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie indywidualnych i grupowych treningów sportowych realizowanych w sposób ciągły lub cykliczny, poprzez nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijanie umiejętności sprawnego komunikowania się, usprawnianie i wspieranie funkcjonowania osób niepełnosprawnych w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Pierwszy okres finansowania - 2024-01-01 - 2025-03-31
Całkowite koszty projektu (w zł) 581 997,24
Wkład własny Wnioskodawcy (-ów) przeznaczony na realizację projektu (w zł) 46 464,00
Projekt zakłada zwiększenie samodzielności 100 osób niepełnosprawnych w wieku od 3-25 lat poprzez treningi sportowe realizowane w sposób ciągły lub cykliczny w celu nabywania, rozwijania i podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijania umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną, usprawniania i wspierania funkcjonowania osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Projekt dotyczy prowadzenia zajęć w następujących sekcjach sportowych osób niepełnosprawnych zajęcia nordic walking, Zajęcia jazdy konnej, Trening tenisa stołowego, Zajęcia crossfit, Trening piłki siatkowej na siedząco, Trening judo, Trening piłki nożnej, Trening boccia, Taniec integracyjny, Szachy, Goal ball Trudności, jakie możemy napotkać podczas realizacji projektu wiążą się z ryzykiem braku zainteresowania ze strony niektórych beneficjentów, z powodu małej świadomości dotyczącej znaczenia form rehabilitacji w rozwoju osoby niepełnosprawnej- osoby o niskim wykształceniu, statusie materialnym czy małym dostępie do wiedzy. Neutralizacja problemu polegać będzie na intensywność działań promocyjnych poprzez dotarcie do środowiska osoby niepełnosprawnej. Kolejną trudnością, którą możemy napotkać jest specyfika schorzenia, co pozwala przypuszczać, że pewna grupa osób, z powodu niskiej wiary we własne siły i możliwości, wycofa się z udziału w projekcie. Dotyczy to dorosłych jak i niepełnoletnich osób niepełnosprawnych. Jeżeli chodzi o osoby nieletnie to ryzyko dotyczy przede wszystkim ich opiekunów/rodziców, którzy mogą utracić wiarę w możliwości swoich podopiecznych i sens podejmowanych działań.
Dlatego też, każdy uczestnik lub jego opiekun będzie musiał wypełnić ankietę, która pozwoli na stworzenie zwartej grupy. Ponadto zostanie utworzona grupa rezerwowa, aby w każdej chwili osoby z tej listy mogły wypełnić lukę. Kolejne ryzyko, to brak mobilności uczestników projektu, więc będzie możliwość dowozu ich na miejsce zajęć oraz możliwość rejestrowania się on-line za pomocą portalu internetowego, który istnieje od dłuższego czasu. Następne ryzyko to rezygnacja osób zatrudnionych w projekcie- stworzenie list rezerwowych. Każdy uczestnik pracował będzie zgodnie z opracowanym dla niego Indywidualnym Planem Działań, co wiąże się z niwelowaniem ryzyka braku stabilności i ciągłości działań.
Beneficjentami ostatecznym są osoby niepełnosprawne z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, aktualnym o orzeczeniem o niepełnosprawności lub aktualnym orzeczeniem równoważnym (orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidzkich) ze wszystkimi niepełnosprawnościami. W wieku od 3-25 lat zagrożone wykluczeniem, które poprzez udział w zajęciach indywidualnych jak i grupowych nabędą, rozwiną i podtrzymają umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych, rozwiną umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną, usprawnią i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach. od 3-18 roku życia (230 osób) oraz od 19-25 roku życia (70 osób). Max 10 % beneficjentów (30 osób) będzie miało orzeczony lekki stopień niepełnosprawności. Przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi. Beneficjenci będą pochodzić z powiatów grudziądzkiego i wąbrzeskiego.
Rekrutacja połączona będzie z promocją projektu. Dokonywana będzie na terenie województwa kujawsko pomorskiego w miesiącu kwietniu w powiatach grudziądzkim i wąbrzeski . W procesie rekrutacji będzie stosowana polityka równości płci. W projekcie weźmie udział nie więcej niż 10 procent ogółu beneficjentów ostatecznych z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności, przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi. Nabór do Projektu będzie miał charakter otwarty. O przyjęciu do niego będzie decydowała analiza ankiet wypełnionych przez rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnosprawnych, w celu dokonania diagnozy potrzeb potencjalnych uczestników projektu oraz oceny stopnia ich chęci uczestnictwa w projekcie, oceny sytuacji materialno-bytowej.
W czasie rekrutacji uczestników/czek zostaną zachowane proporcje: minimum 50% kobiet i maksimum 50% mężczyzn. Podczas rekrutacji stosowana będzie zasada równości szans, co do stopnia niepełnosprawności. Procedura rekrutacyjna uwzględniać będzie przestrzeganie kwestii ochrony danych osobowych z uwzględnieniem RODO. Bieżący monitoring nad procesem rekrutacji uczestników/czek Projektu prowadził będzie Koordynator projektu. Koordynator projektu zobowiązany będzie do przygotowania i monitorowania kompletnej dokumentacji rekrutacyjnej, przygotowania raportu podsumowującego proces rekrutacji z zachowaniem polityki bezpieczeństwa, przyjętej w Projekcie oraz IPD dla 300 uczestników projektu. Na potrzeby rekrutacji przygotowany przez koordynatora zostanie regulamin rekrutacji oraz harmonogram rekrutacji. Przystąpienie Kandydata/tki do procesu rekrutacji jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu Rekrutacji. Przygotowane zostaną przez koordynatora dokumenty niezbędne do złożenia przez opiekunów uczestników lub samych dorosłych uczestników projektu-karta uczestnictwa w projekcie, niezbędne oświadczenia, ankieta rekrutacyjna. Kompletne i poprawne zgłoszenia wprowadzane i rejestrowane będą według daty ich wpływu, zostanie też stworzona lista rezerwowa.
Procedura rekrutacyjna składać się z następujących etapów:
1. przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od osób zainteresowanych udziałem w Projekcie – formularz zgłoszeniowy, oświadczenie, ankieta rekrutacyjna, zaświadczenie o niepełnosprawności,
2. weryfikowanie dokumentów zgłoszeniowych,
3. wybór osób,
4. informowanie Uczestników/czek Projektu o wyniku weryfikacji i ewentualnej konieczności poprawienia lub uzupełnienia dokumentów, potwierdzenie spełnienia warunków uczestnictwa w Projekcie przez osobę rekrutującą,
5. złożenie deklaracji uczestnictwa w Projekcie,
6. sporządzenie listy Uczestników/czek zakwalifikowanych do Projektu oraz listy rezerwowej
7. założenie teczek imiennych dla zakwalifikowanych Uczestników/czek.
Rekrutację przeprowadzana będzie w miesiącu kwietniu oraz na bieżąco jako rekrutacja uzupełniająca w miarę potrzeb, na zasadzie powszechnej dostępności z uwzględnieniem pierwszeństwa w przyjmowaniu przy zbyt dużej liczbie chętnych według następujących kryteriów: w pierwszej kolejności:
1. Niepełnosprawność: osoba niepełnosprawna z orzeczeniem o niepełnosprawności bez względu na stopień
2. Wykształcenie rodziców opiekunów: podstawowe, gimnazjalne - 15 pkt, zawodowe - 10 pkt, średnie - 8 pkt, wyższe - 5 pkt,
3. Dochód rodziny, brak dochodu - 15 pkt
4. Występowanie dysfunkcji w rodzinie - 15 pkt
5. Korzystanie z pomocy społecznej - 15 pkt
6. Niepełnosprawność rodzica - 5 pkt
Dodatkowe kryteria: Chłopcy( 3-18 r.ż-115)i (19-25r.ż-35) i dziewczynki (3-18 r.ż-115) (19-25r.ż-35) osoby z terenów o utrudnionym dostępie do form wsparcia, osoby matek lub ojców samotnie wychowujących, osoby matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą, niezdolność do pracy albo niezdolność do samodzielnej egzystencji, osoby z rodzin zastępczych, osoby ze wskazaniami z grup defaworyzowanych (wskazania MOPR, Sąd, Kurator Sądowy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna), osoby z rodzin wielodzietnych (dwoje i więcej),rodzeństwo. Informacje dotyczące rekrutacji a zarazem promocji będą rozpowszechniane za pomocą środków masowego przekazu - ulotek informacyjno-promocyjnych, plakatów, banerów, witryny internetowej, spotu reklamowego. Dodatkowo w ankiecie rekrutacyjnej każdy uczestnik lub jego opiekun będzie musiał oświadczyć czy korzysta z innych form wsparcia dofinansowanych ze środków PFRON, jeśli tak to z jakich, co będzie podstawą do zakwalifikowania go bądź nie w udziału w projekcie. Księgowa rozliczać będzie projekt pod względem finansowy. Koordynator czuwał będzie nad przebiegiem całości realizacji projektu.
Zapraszamy do zapoznania się z:
1. Zapytaniami ofertowymi.
2. Harmonogramem realizacji projektu.
Sport Na Zdrowie II - etap 1
O projekcie
Kierunek pomocy 2: zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych
Nazwa zadania/zdań których dotyczy projekt
Typ projektu 5: Treningi sportowe realizowane w sposób ciągły lub cykliczny
Zadanie 5 (§ 1 pkt 5 rozporządzenia), pn. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:
a) mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych;
b) rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną;
c) usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Cel projektu:
Zwiększenie samodzielności 300 osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie indywidualnych i grupowych treningów sportowych realizowanych w sposób ciągły lub cykliczny, poprzez nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijanie umiejętności sprawnego komunikowania się, usprawnianie i wspieranie funkcjonowania osób niepełnosprawnych w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Pierwszy okres finansowania - 2024-01-01 - 2025-03-31
Całkowite koszty projektu (w zł) 581 997,24
Wkład własny Wnioskodawcy (-ów) przeznaczony na realizację projektu (w zł) 46 464,00
Projekt zakłada zwiększenie samodzielności 100 osób niepełnosprawnych w wieku od 3-25 lat poprzez treningi sportowe realizowane w sposób ciągły lub cykliczny w celu nabywania, rozwijania i podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijania umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną, usprawniania i wspierania funkcjonowania osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Projekt dotyczy prowadzenia zajęć w następujących sekcjach sportowych osób niepełnosprawnych zajęcia nordic walking, Zajęcia jazdy konnej, Trening tenisa stołowego, Zajęcia crossfit, Trening piłki siatkowej na siedząco, Trening judo, Trening piłki nożnej, Trening boccia, Taniec integracyjny, Szachy, Goal ball Trudności, jakie możemy napotkać podczas realizacji projektu wiążą się z ryzykiem braku zainteresowania ze strony niektórych beneficjentów, z powodu małej świadomości dotyczącej znaczenia form rehabilitacji w rozwoju osoby niepełnosprawnej- osoby o niskim wykształceniu, statusie materialnym czy małym dostępie do wiedzy. Neutralizacja problemu polegać będzie na intensywność działań promocyjnych poprzez dotarcie do środowiska osoby niepełnosprawnej. Kolejną trudnością, którą możemy napotkać jest specyfika schorzenia, co pozwala przypuszczać, że pewna grupa osób, z powodu niskiej wiary we własne siły i możliwości, wycofa się z udziału w projekcie. Dotyczy to dorosłych jak i niepełnoletnich osób niepełnosprawnych. Jeżeli chodzi o osoby nieletnie to ryzyko dotyczy przede wszystkim ich opiekunów/rodziców, którzy mogą utracić wiarę w możliwości swoich podopiecznych i sens podejmowanych działań.
Dlatego też, każdy uczestnik lub jego opiekun będzie musiał wypełnić ankietę, która pozwoli na stworzenie zwartej grupy. Ponadto zostanie utworzona grupa rezerwowa, aby w każdej chwili osoby z tej listy mogły wypełnić lukę. Kolejne ryzyko, to brak mobilności uczestników projektu, więc będzie możliwość dowozu ich na miejsce zajęć oraz możliwość rejestrowania się on-line za pomocą portalu internetowego, który istnieje od dłuższego czasu. Następne ryzyko to rezygnacja osób zatrudnionych w projekcie- stworzenie list rezerwowych. Każdy uczestnik pracował będzie zgodnie z opracowanym dla niego Indywidualnym Planem Działań, co wiąże się z niwelowaniem ryzyka braku stabilności i ciągłości działań.
Beneficjentami ostatecznym są osoby niepełnosprawne z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, aktualnym o orzeczeniem o niepełnosprawności lub aktualnym orzeczeniem równoważnym (orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidzkich) ze wszystkimi niepełnosprawnościami. W wieku od 3-25 lat zagrożone wykluczeniem, które poprzez udział w zajęciach indywidualnych jak i grupowych nabędą, rozwiną i podtrzymają umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych, rozwiną umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną, usprawnią i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach. od 3-18 roku życia (230 osób) oraz od 19-25 roku życia (70 osób). Max 10 % beneficjentów (30 osób) będzie miało orzeczony lekki stopień niepełnosprawności. Przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi. Beneficjenci będą pochodzić z powiatów grudziądzkiego i wąbrzeskiego.
Rekrutacja połączona będzie z promocją projektu. Dokonywana będzie na terenie województwa kujawsko pomorskiego w miesiącu kwietniu w powiatach grudziądzkim i wąbrzeski . W procesie rekrutacji będzie stosowana polityka równości płci. W projekcie weźmie udział nie więcej niż 10 procent ogółu beneficjentów ostatecznych z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności, przy weryfikacji tego wskaźnika nie są brani pod uwagę beneficjenci ostateczni z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi. Nabór do Projektu będzie miał charakter otwarty. O przyjęciu do niego będzie decydowała analiza ankiet wypełnionych przez rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnosprawnych, w celu dokonania diagnozy potrzeb potencjalnych uczestników projektu oraz oceny stopnia ich chęci uczestnictwa w projekcie, oceny sytuacji materialno-bytowej.
W czasie rekrutacji uczestników/czek zostaną zachowane proporcje: minimum 50% kobiet i maksimum 50% mężczyzn. Podczas rekrutacji stosowana będzie zasada równości szans, co do stopnia niepełnosprawności. Procedura rekrutacyjna uwzględniać będzie przestrzeganie kwestii ochrony danych osobowych z uwzględnieniem RODO. Bieżący monitoring nad procesem rekrutacji uczestników/czek Projektu prowadził będzie Koordynator projektu. Koordynator projektu zobowiązany będzie do przygotowania i monitorowania kompletnej dokumentacji rekrutacyjnej, przygotowania raportu podsumowującego proces rekrutacji z zachowaniem polityki bezpieczeństwa, przyjętej w Projekcie oraz IPD dla 300 uczestników projektu. Na potrzeby rekrutacji przygotowany przez koordynatora zostanie regulamin rekrutacji oraz harmonogram rekrutacji. Przystąpienie Kandydata/tki do procesu rekrutacji jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu Rekrutacji. Przygotowane zostaną przez koordynatora dokumenty niezbędne do złożenia przez opiekunów uczestników lub samych dorosłych uczestników projektu-karta uczestnictwa w projekcie, niezbędne oświadczenia, ankieta rekrutacyjna. Kompletne i poprawne zgłoszenia wprowadzane i rejestrowane będą według daty ich wpływu, zostanie też stworzona lista rezerwowa.
Procedura rekrutacyjna składać się z następujących etapów:
1. przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od osób zainteresowanych udziałem w Projekcie – formularz zgłoszeniowy, oświadczenie, ankieta rekrutacyjna, zaświadczenie o niepełnosprawności,
2. weryfikowanie dokumentów zgłoszeniowych,
3. wybór osób,
4. informowanie Uczestników/czek Projektu o wyniku weryfikacji i ewentualnej konieczności poprawienia lub uzupełnienia dokumentów, potwierdzenie spełnienia warunków uczestnictwa w Projekcie przez osobę rekrutującą,
5. złożenie deklaracji uczestnictwa w Projekcie,
6. sporządzenie listy Uczestników/czek zakwalifikowanych do Projektu oraz listy rezerwowej
7. założenie teczek imiennych dla zakwalifikowanych Uczestników/czek.
Rekrutację przeprowadzana będzie w miesiącu kwietniu oraz na bieżąco jako rekrutacja uzupełniająca w miarę potrzeb, na zasadzie powszechnej dostępności z uwzględnieniem pierwszeństwa w przyjmowaniu przy zbyt dużej liczbie chętnych według następujących kryteriów: w pierwszej kolejności:
1. Niepełnosprawność: osoba niepełnosprawna z orzeczeniem o niepełnosprawności bez względu na stopień
2. Wykształcenie rodziców opiekunów: podstawowe, gimnazjalne - 15 pkt, zawodowe - 10 pkt, średnie - 8 pkt, wyższe - 5 pkt,
3. Dochód rodziny, brak dochodu - 15 pkt
4. Występowanie dysfunkcji w rodzinie - 15 pkt
5. Korzystanie z pomocy społecznej - 15 pkt
6. Niepełnosprawność rodzica - 5 pkt
Dodatkowe kryteria: Chłopcy( 3-18 r.ż-115)i (19-25r.ż-35) i dziewczynki (3-18 r.ż-115) (19-25r.ż-35) osoby z terenów o utrudnionym dostępie do form wsparcia, osoby matek lub ojców samotnie wychowujących, osoby matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą, niezdolność do pracy albo niezdolność do samodzielnej egzystencji, osoby z rodzin zastępczych, osoby ze wskazaniami z grup defaworyzowanych (wskazania MOPR, Sąd, Kurator Sądowy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna), osoby z rodzin wielodzietnych (dwoje i więcej),rodzeństwo. Informacje dotyczące rekrutacji a zarazem promocji będą rozpowszechniane za pomocą środków masowego przekazu - ulotek informacyjno-promocyjnych, plakatów, banerów, witryny internetowej, spotu reklamowego. Dodatkowo w ankiecie rekrutacyjnej każdy uczestnik lub jego opiekun będzie musiał oświadczyć czy korzysta z innych form wsparcia dofinansowanych ze środków PFRON, jeśli tak to z jakich, co będzie podstawą do zakwalifikowania go bądź nie w udziału w projekcie. Księgowa rozliczać będzie projekt pod względem finansowy. Koordynator czuwał będzie nad przebiegiem całości realizacji projektu.
Zapraszamy do zapoznania się z:
1. Zapytaniami ofertowymi.
2. Harmonogramem realizacji projektu.

Projekty dofinansowane z innych zewnętrznych źródeł finansowania
CWKM

Platforma Edukacyjna SPINAKER
AbAk TV
Partnerzy
Facebook
Logowanie
Archiwum